Radio Dumka har laget 142 nye programmer i 2009, en rekord for radiostasjonen som når santali-lyttere i India, Bangladesh og Nepal. Programmene sendes via Trans World Radio fra Guam i Stillehavet og rundt 10 millioner mennesker har anledning til å lytte til sendingene. Radio Dumka startet de første sendingene i 1980 og fikk digitalisert utstyr først for tre år siden.
![]() |
|
Onesimus Murmu er tekniker i Radio Dumka. Han er en del av produksjonsavdelingen som teller seks personer.
|
![]() |
|
Misjonskonsulent i Normisjon, Oddvar Holmedal.
|
![]() |
|
Sykler er et vanlig framkomstmiddel når de ansatte i Radio Dumka skal ut på oppdrag, men nå har de også fått to motorsykler de kan bruke. 15 personer reiser rundt og følger opp lytterne.
|
Del på Twitter

Etter årets andre kvartal viser tallene at prosjekt Radio Dumka i India har størst gaveøkning av alle Normisjons internasjonale prosjekter. Det skyldes en større kampanje for prosjektet. Verst står det til med prosjektene i Aserbajdsjan som ligger nesten 400 000 kroner dårligere an enn på samme tid i fjor.


Se den sterke filmen fra steinindustrien i India, og hjelp Normisjon med å gi menneskene her et verdig liv.

Normisjon: Tlf: (+47)23 30 10 00
Besøksadresse: Linstows gate 3, 0166 Oslo (se kart) | Har du tips til nettsidene? Kontakt oss på tips@normisjon.no | Redaktør: leif.gunnar.vik@normisjon.no